Aktualności

Dla pasjonatów zegarmistrzostwa mamy coś wyjątkowego. Śledź u nas najświeższe wiadomości, najnowsze premiery oraz najgorętsze trendy z rynku zegarmistrzowskiego. Bądź z nami, by nie przegapić żadnej sekundy!
21/02/2024

Kultowy Casiotron wyprodukowano tylko w 4000 egzemplarzach. A chętnych na zegarek na pewno będzie więcej.

W 1974 roku firma Casio zaprezentowała zegarek, który zamiast indeksów i wskazówek miał cyfry na ciekłokrystalicznym ekranie. Pierwszy zegarek elektroniczny stworzony przez japońskiego producenta kalkulatorów nazywał się Casiotron. Niemal równo 50 lat po tym wydarzeniu Casio wraca do kultowego modelu, prezentując jego jubileuszową wersję.
14/02/2024

VENEZIANICO Redentore z gwieździstym niebem na tarczy

Czy wiesz, że powstanie awenturynu, "kamienia tysiąca słońc", szkła z iskrzącymi domieszkami metalu, było dziełem przypadku, "wpadki" rzemieślnika? Kto by przypuszczał, że kilka stuleci później, ten materiał będzie zdobić tarcze zegarków? Oto premiera nowego modelu Venezianico z tarczą z awenturynu – tym razem z linii Redentore.
08/02/2024

FORMEX. Kiedy innowacja spotyka techniczną perfekcję

W odróżnieniu od wielu marek zegarkowych historia Formexa nie zaczyna się w warsztacie zegarmistrza, ale na torze wyścigowym. Konstrukcja samochodów wyścigowych i motocykli podsunęła Hansowi Peterowi Grädelowi pomysł na zaprojektowanie unikalnego systemu antywstrząsowego do koperty zegarków. Tego samego, który po dziś dzień nadaje zegarkom Formex ich charakterystyczny, unikalny wygląd.
05/02/2024

Zanim kupisz zegarek z kopertą z brązu – to warto wiedzieć

Słyszysz o zegarkach z kopertą z brązu i od razu przed oczami pojawiają się ludzie pierwotni przed co najmniej 3000 lat p.n.e. ? Na szczęście pomysł na wykorzystania brązu w konstrukcji zegarków ma o wiele krótszą historię i sięga raptem lat 80. XX wieku. I to jest pierwsza zaskakująca rzecz, jaka dotyczy zegarków z brązu. Czy warto inwestować w zegarki z kopertą z brązu? A jeżeli tak, to dlaczego?
19/01/2024

Nowy zegarkowy mikrobrand dla fanów pająków (i tych, co się ich boją)

Historia powstania tego zegarkowego mikrobrandu pokazuje, że nawet swoje fobie możemy przekuć w pasję i biznes. A pomysł na wizję zegarka może pojawić się w każdej chwili – nawet w trakcie projektowania koncepcji poziomów (leveli) do nowej gry komputerowej. Poznajcie zegarki ARACH.
17/01/2024

Zegarki traser w Legii Cudzoziemskiej

Nie potrzeba być wojskowym ekspertem, by słyszeć o Legii Cudzoziemskiej. Ta formacja wojskowa obrosła przez lata legendą, stając się jedną z najbardziej elitarnych i profesjonalnie działających grup militarnych na świecie. Dlatego tak dużo radości budzi w nas fakt, że polski dystrybutor zegarków traser, mógł dostarczyć zegarki dla 2 REP, czyli 2 Cudzoziemskiego Pułku Powietrznodesantowego.
16/01/2024

Nadchodzi chiński nowy rok. Oto 10 najciekawszych zegarków z motywem smoka.

Chiński Rok Królika właśnie się kończy i wkrótce nadejdzie Rok Drewnianego Smoka. Smok rozbudził wyobraźnię i dał producentom zegarków bodziec do tworzenia nietuzinkowych projektów czasomierzy. Oto 10 najciekawszych zegarków inspirowanych tym mitycznym stworzeniem.