21/02/2024

Kultowy Casiotron wyprodukowano tylko w 4000 egzemplarzach. A chętnych na zegarek na pewno będzie więcej.

W 1974 roku firma Casio zaprezentowała zegarek, który zamiast indeksów i wskazówek miał cyfry na ciekłokrystalicznym ekranie. Pierwszy zegarek elektroniczny stworzony przez japońskiego producenta kalkulatorów nazywał się Casiotron. Niemal równo 50 lat po tym wydarzeniu Casio wraca do kultowego modelu, prezentując jego jubileuszową wersję.
14/02/2024

VENEZIANICO Redentore z gwieździstym niebem na tarczy

Czy wiesz, że powstanie awenturynu, "kamienia tysiąca słońc", szkła z iskrzącymi domieszkami metalu, było dziełem przypadku, "wpadki" rzemieślnika? Kto by przypuszczał, że kilka stuleci później, ten materiał będzie zdobić tarcze zegarków? Oto premiera nowego modelu Venezianico z tarczą z awenturynu – tym razem z linii Redentore.
08/02/2024

FORMEX. Kiedy innowacja spotyka techniczną perfekcję

W odróżnieniu od wielu marek zegarkowych historia Formexa nie zaczyna się w warsztacie zegarmistrza, ale na torze wyścigowym. Konstrukcja samochodów wyścigowych i motocykli podsunęła Hansowi Peterowi Grädelowi pomysł na zaprojektowanie unikalnego systemu antywstrząsowego do koperty zegarków. Tego samego, który po dziś dzień nadaje zegarkom Formex ich charakterystyczny, unikalny wygląd.
05/02/2024

Zanim kupisz zegarek z kopertą z brązu – to warto wiedzieć

Słyszysz o zegarkach z kopertą z brązu i od razu przed oczami pojawiają się ludzie pierwotni przed co najmniej 3000 lat p.n.e. ? Na szczęście pomysł na wykorzystania brązu w konstrukcji zegarków ma o wiele krótszą historię i sięga raptem lat 80. XX wieku. I to jest pierwsza zaskakująca rzecz, jaka dotyczy zegarków z brązu. Czy warto inwestować w zegarki z kopertą z brązu? A jeżeli tak, to dlaczego?
02/02/2024

Sprawdź się! Zegarkowa geografia – czy umiesz dopasować markę zegarków do kraju? (quiz)

Jeśli jesteś zegarkowym entuzjastą, to ten quiz powinien sprawić Ci frajdę. Sprawdź swoją wiedzę i dopasuj marki do kraju ich pochodzenia, albo przypisz dane państwo do wskazanej marki. Zapraszamy Cię do testu z markami zegarkowymi i mapą!